WYDARZENIE

Ucieleśnione Metakompetencje Coacha – Somatyka w Coachingu

Ucieleśnione Metakompetencje Coacha -  Somatyka w Coachingu

DATA

13/04/2022

}

GODZINA

19:00 – 20:30

KATEGORIA


 

Prowadzący: Łucja Stopyra, Piotr Sumiński

 

Metakompetencje Coacha to ciągle żywe postawy, atrybuty, które odzwierciedlają sposób myślenia Coacha (tzw. mindset), budowania relacji z klientem czy wykonywania zawodu Coacha. 

Kiedy Coach w naturalny i ucieleśniony sposób używa metakompetencji, mogą one ożywić proces coachingu w sposób, w jaki nie jest możliwy przy użyciu samych technik i narzędzi. Metakompetencje, gdy przywoływane świadomie, mają potencjał do tworzenia intencjonalnych pól w przestrzeni coachingowej, zarówno w grupach, jak i sesjach indywidualnych. Tak wzbogacone sesje coachingowe oferują klientom głęboką i zrównoważoną transformację.

Ten doświadczalny warsztat jest świetną okazją do odkrywania różnorodnych metakompetencji coachingowych. Podczas tego spotkania zaprosimy Was do praktyki somatycznej i intencjonalnego skupienia się na doświadczeniach fizycznych, w ten sposób będziemy odkrywać skrywaną w naszych ciałach mądrość.

Uczestniczący tej sesji będą mieć okazję

  • przyjrzeć się metakompetencjom, które już posiadają i jak wpływają one na relacje z klientami,
  • ugruntować swoje mocne strony jako Coach,
  • eksplorować w parach, jak przekształcić uzyskane wglądy w konkretne, rozwojowe kroki – ponieważ ucieleśnienie to ciągła praktyka.

P.S. Metakompetencje, które świadomie chcemy wnieść w tą sesję to uważność, ciekawość i wzajemne połączenia (ang. Interconnectedness). Do zobaczenia!

 

O prelegentach

 

Łucja Stopyra

Jest psychologiem oraz profesjonalnym Coachem systemów i relacji z ponad 15-letnim doświadczeniem. Swoją główną certyfikację zdobyła jako Organisation Relationship Systems Coach (ORSC, Coach Organizacji i Systemów Relacyjnych). Jest też PCC certyfikowanym przez International Coach Federation.

W coachingu w dużym stopniu polega na ucieleśnieniu; towarzysząc klientom indywidulanym oraz zespołom, w docieraniu do potencjału dostępnego poza poznawczym umysłem. 

Od ponad dziesięciu lat regularnie praktykuje Ucieleśnioną Świadomość z Movement of Being (UK). Studiowała Ruch Autentyczny, Body-Mind Centering oraz inne praktyki ucieleśnionej świadomości. 

Na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Aby podzielić się swoją pasją, współtworzy Embodied Coach – firmę zajmującą się szkoleniem coachów w zakresie ucieleśnienia i świadomości somatycznej.

 

 

Piotr Sumiński

„Do diabła! Mówię prozą przez ponad 40 lat, nie wiedząc o tym” to jego ulubiony cytat z Moliera, którym opisuje swoją relację z coachingiem i mentoringiem.  Zanim został certyfikowanym Coachem i Mentorem, spędził 30 lat pracując z grupami ludzi, nie wiedząc, że mówi prozą.

Pierwsze 15 lat w międzynarodowych korporacjach jako dyrektor sprzedaży i marketingu, a kolejne jako założyciel i szef firmy działającej silnie na runku europejskim w branży Expo. Doszedł do punktu dzielenia się doświadczeniami z młodszym pokoleniem. Ukończył Akademię Coachingu i Mentoringu.  Ochotniczo pracuje w EMCC Poland jako Buddy, wspierając PR stowarzyszenia jako organizacji przyjaznej członkom.

Od 22 lat czynnie zaangażowany w rozwój osobisty uczestniczył w warsztatach takich jak: NLP (praktyk), konstelacje Hellingera, Techniki Oddychania, Tantra, Movement Medicine. Założył i prowadzi męskie kręgi, aby inicjować transfer doświadczeń i wsparcie między mężczyznami szukającymi wsparcia w zmianie.

Wraz z Łucją założył firmę Embodied Coach dzielącą pasję do ucieleśnionej obecności.

 

 

 

Nie jesteś członkiem EMCC Poland?

Wykup dostęp za jedyne 50 zł

100,00 Kup dostęp

Jesteś członkiem EMCC Poland?

Zaloguj się aby zarejestrować się na webinar bezpłatnie!
Zaloguj się