WYDARZENIE

Cykl webinarów „poMOC od EMCC Poland” Praca z żałobą i żalem po stracie z wykorzystaniem fotografii

Cykl webinarów „poMOC od EMCC Poland” Praca z żałobą i żalem po stracie z wykorzystaniem fotografii

DATA

08/06/2022

}

GODZINA

20:00 – 21:30

KATEGORIA


 

ProwadzącyDorota Raniszewska

 

Zapraszamy serdecznie do cyklu webinarów „poMOC od EMCC Poland”. Cykl jest prowadzony w formule probono z myślą o wsparciu nas wszystkich.

 

Tytuł webinaru:

Cykl webinarów „poMOC od EMCC Poland”

Praca z żałobą i żalem po stracie z wykorzystaniem fotografii

 

Opis webinaru:

Przedstawię główne korzyści, cele i obszary wykorzystania fotografii w pracy z żałobą i stratą. Będą to treści oparte o doświadczenie i różnorodne projekty zrealizowane w Polsce jak i na świecie. Praktykę zawodową w tej dziedzinie rozwijam od 2007 roku. Omówię trzy aspekty wykorzystania fotografii w obszarze straty i żałoby:

  1. Wspomnienia uruchamiają zasoby – Pielęgnowanie relacji i poczucia bliskości

  2. Albumy życia dają poczucie ciągłości i pełni biograficznej – Pielęgnowanie poczucia sensu

  3. Fotografia transcendentna koi – Twórcze przeżywanie straty

Fotografie są łączniczkami między nami, a tymi którzy odeszli. Uruchamiają w umyśle poczucie bliskości i bezpośredniego kontaktu. Ze swojej natury wprost służą budowaniu poczucia ciągłości biograficznej, które jest związane z poczuciem sensu. Działania polegające na wybieraniu, kontemplowaniu, opowiadaniu, układaniu, przekształcaniu, opisywaniu zdjęć jak i robieniu nowych projektów fotograficznych pomagają przeżyć stratę i odejście w odpowiednim czasie, tempie i zakresie. Projekty fotograficzne dostarczają sposobów na twórcze przejście ponad faktem straty i przekształcenie smutku i tęsknoty w unikalne przedmioty wyrażające miłość i pamięć na wieki wieków.

 

UWAGA:

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland. Kontynuując udział w spotkaniu, Ty i inni uczestnicy webinaru wyrażacie zgodę na nagrywanie.  Jeżeli wyrażasz zgodę i chcesz kontynuować zapraszamy do udziału w webinarze.

 

Kilka słów o osobie prowadzącej

Senior coach i mentor, twórca. Akredytacje: EMCC (SP, w procesie na Master P.) i Izba Coachingu. Mentor w EIA Global Accreditation. Autorka książek, w tym Jeden Obraz – Wiele Słów, jak i narzędzi coachingowych, jak AHA™-fotografie, które inspirują. Rozwija zastosowania fotografii w różnych kontekstach coachingu i dziedzinach pokrewnych, jak rozwój interpersonalny, rozwój twórczy, nauczanie, arteterapia, wellbeing, zdrowienie, opieka nad starszymi, opieka paliatywna. Pracuje technikami somatic experiencing, w nurcie świadomym traumy. Współpracuje jako coach i mentor z MagoVoxprzy projekcie ku godności płci w Polsce WzmocniONE. Działa w Stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Rozwija międzynarodową społeczność specjalistów praktykujących fotografię w coachingu, która skupia coachów, terapeutów i artystów z różnych krajów na całym świecie.

 

 

 

Nie jesteś członkiem EMCC Poland?

Bezpłatny dostęp!

Zarejestruj się

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland. 

 

Jesteś członkiem EMCC Poland?

Zaloguj się aby zarejestrować się na webinar bezpłatnie!
Zaloguj się


 
To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland.