WYDARZENIE

Emocje, myśli i ciało w zmianie. Coaching z wykorzystaniem ucieleśnionych obrazów.

Emocje, myśli i ciało w zmianie. Coaching z wykorzystaniem ucieleśnionych  obrazów.

DATA

20/10/2022

}

GODZINA

17:30 – 19:00

KATEGORIA


Emocje, myśli i ciało w zmianie.
Coaching z wykorzystaniem ucieleśnionych obrazów.


„Umysł jest jak wiatr, a ciało jak piasek. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wieje wiatr, popatrz na piasek.”

– Bonnie Bainbridge Cohen.

Neuronauki potwierdzają to, co od dawna wiemy z różnych praktyk pracy z ciałem, a mianowicie, że poznajemy życie i świat poprzez zmysły, emocje i w działaniu. Odbieramy informacje poprzez wzrok, słuch, dotyk, zapach, smak, odczuwanie temperatury, kierunku, tempa, ciężaru, natężenia. Reagujemy nie tylko w wyniku myślenia, ale przede wszystkim odczuwania. Nasze nawykowe sposoby myślenia i działania wynikają reakcji emocjonalnych. Ta wiedza jest kluczowa dla nas, bo współcześni ludzie żyją w sytuacji chronicznego stresu. Jest to kluczowa wiedza wobec potrzeby samoregulacji emocji. Podczas webinarium podzielę się tym, jak dzięki wykorzystaniu obrazów (a konkretnie fotografii) i pracy z ciałem (a konkretnie technik Somatic Experiencing) klienci odkrywają transformujące rozwiązania w obszarach trudnych do zmiany. Są one związane z nawykowymi sposobami reagowania, takimi jak np. agresja czy wycofanie się w przeróżnych kontekstach – zawodowych, prywatnych, osobistych. Uczestnicy zyskują szansę, aby dowiedzieć się o wykorzystaniu w coachingu technik pracy z obrazem i ciałem zakorzenionych w Body Mind Centering™, Somatic Experiencing™ i Fotografii w Coachingu.

Program spotkania:

  1. Poprowadzenie uczestników przez doświadczenie sensingu
  2. Kilka słów wprowadzenia do tematu i metody
  3. Współczesny kontekst pracy z ucieleśnionymi obrazami
  4. Prezentacja dwóch case study ilustrujących coaching z ucieleśnionymi obrazami – executive coaching i life coaching
  5. Omówienie metody
  6. Podsumowanie – przykładowe tematy coachingu, kiedy często stosuję pracę z obrazami i ciałem – sytuacje trudne emocjonalnie, rola coacha i coachingu w takich procesach


Prowadząca:
Dorota Raniszewska

Coach i mentor, trenerka rozwoju osobistego. Autorka książek, artykułów, narzędzia coachingowego AHA™-fotografie, które inspirują, wystaw fotograficznych oraz utworów „Wdzięczności szeptane przy fortepianie”. Instruktorka slow joggingu. Akredytacje: EMCC (Senior Practitioner w trakcie akredytacji na poziom Master), Izba Coachingu.
Rozwija zastosowania fotografii w różnych kontekstach coachingu i dziedzinach pokrewnych, jak coaching indywidualny, coaching zespołów, rozwój interpersonalny, rozwój twórczy, nauczanie, arteterapia, wellbeing, zdrowienie, opieka nad starszymi, opieka paliatywna. Do praktyki coachingu włącza techniki SE® (somatic experiencing), BMC® (body mind centering), fotografioterapii, fotografii terapeutycznej, fotografii w coachingu. Ma wieloletnie doświadczenie z technikach pracy z ciałem – DMT, BMC, CI (contact improwizacja). Jest coachem w programie WzmocniONE. Działa w Stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny, gdzie prowadzi projekt „Barwy zdrowia” dedykowany zdrowemu myśleniu i życiu. Rozwija międzynarodową społeczność specjalistów praktykujących fotografię w coachingu, która skupia coachów, terapeutów i artystów z różnych krajów na całym świecie.

Tytuły książek Doroty:
„Jeden Obraz – Wiele Słów. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej”,
„Photography in palliative care”,
„Kobieta”,
„JA Kobieta – wiersze”.
W październiku 2022 ukaże się kolejna książka Doroty zatytułowana „Barwy zdrowia. Twórcze spacerowanie.”

obrazwocoachingu.pl
photo-in-coaching.com

Dla członków EMCC wstęp wolny

Dla pozostałych entuzjastów rozwoju osobistego opłata za udział w webinarze wynosi 50 zł
Opłatę należy przesłać na konto MBANK
67 1140 2004 0000 3702 7704 8080
z dopiskiem w tytule przelewu: Webinar EMCC Poland – Dorota Raniszewska


UWAGA:

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland. Kontynuując udział w spotkaniu, Ty i inni uczestnicy webinaru wyrażacie zgodę na nagrywanie.  Jeżeli wyrażasz zgodę i chcesz kontynuować zapraszamy do udziału w webinarze.

Nie jesteś członkiem EMCC Poland?

Wykup dostęp za jedyne 50 zł

100,00 Kup dostęp

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland.

Jesteś członkiem EMCC Poland?

Zaloguj się aby zarejestrować się na webinar bezpłatnie!
Zaloguj się


To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland.