FotoAlbum z Points of You. Fotografia w coachingu - EMCC

W czerwcu nasz warsztat CPD poświęcony był na przećwiczenie wykorzystania procesu “FotoAlbum” oraz narzędzi Points of You® z myślą o coachingu, mentoringu oraz pracy superwizyjnej.

Naszym gościem byłam Monika Śliwowska, coach z dyplomem ALK, która obecnie jest w procesie certyfikacji w metodzie Points of You®.

Praca z metaforą zdjęciową pozwala na rozwijanie takich kompetencji profesjonalnych coacha wg EMCC, jak:

  • Świadomość siebie (1) ,
  • Zaangażowanie we własny rozwój (2),
  • Umożliwienie wglądu i nauki klientowi (5),
  • Stosowanie modeli oraz technik (7).

    Podczas warsztatu wykorzystywaliśmy karty z serii The Coaching Game oraz Punctum. Są to kreatywne narzędzia do rozwoju osobistego i pracy z grupą. W żywym procesie 5 uczestniczek doświadczyło uwolnienia się z ustalonych wzorców myślowych, stale stosowanych rozwiązań oraz spotkało z samymi sobą w innej perspektywie.

Było wiele zaskoczeń, wiele wzmocnień wewnętrznej prawdy, ale też pewne otrzeźwienia… Zdjęcia wnoszą do naszej autorefleksji to, co dotąd skryte pod powierzchnią świadomości. Pewne zdania, które słyszymy z ust innych, a czasami ze swoich ust!  stanowią znaczący wgląd.

Karty można stosować wszędzie tam, gdzie pojawia się “Nie wiem…”, ale “Chcę się dowiedzieć…”.

W czerwcu zapraszamy jeszcze na:

  • RAZEM RAŻNIEJ 14.06.2018 do kawiarni Jaś i Małgosia na godz. 18

oraz na

  • ostatni warsztat przed wakacjami “Dlaczego superwizja jest taka ekstra?” dnia 29.06.2018 o godz. 18 do InfoSceny. Więcej w zakładce WYDARZENIA

 

Share This